Menu

Vismed Multi

Nawilżające krople do oczu, zawierające 0,18% hialuronianu sodu oraz najważniejsze elektrolity, stworzone specjalnie do leczenia objawów suchego oka.

Skuteczny:

  • wysoka skuteczność w zmniejszaniu objawów suchego oka
  • długotrwała powłoka ochronna na całej powierzchni oka
  • zawiera najważniejsze elektrolity (wapń, magnez i potas) w stężeniu podobnym do tego, w jakim występują w naturalnych łzach

Bezpieczny:

  • sterylny i wolny od konserwantów
  • nowoczesny system filtrów chroni przed zanieczyszczeniem mikrobiologicznym
  • Hialuronian sodu pochodzenia biotechnologicznego zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej

Ekonomiczny:

  • wielodawkowy pojemnik 10 ml zawierający około 250 kropli
  • jałowy przez 3 miesiące od momentu pierwszego użycia

Łatwy w użyciu:

  • funkcjonalny i ergonomiczny kształt opakowania czyni go łatwym w użyciu
  • specjalnie zaprojektowana końcówka zakraplacza, ukształtowana po kątem 45 stopni, pozwala na precyzyjne odtwarzanie i zakraplanie kropli do oka

 

Vismed Multi - 0,18% hialuronian sodowy oraz niezbędne elektrolity

 

Skład:

1 ml roztworu zawiera: 1,8 mg hialuronianu sodowego, chlorek sodowy, chlorek potasowy, wodorofosforan dwusodowy, cytrynian sodowy, chlorek magnezu, chlorek wapnia oraz wodę do iniekcji. Roztwór jest hipotoniczny. 

Wskazania:

Do nawilżania oczu w przypadku uczucia suchego oka, pieczenia, zmęczenia oczu oraz innych drobnych dolegliwości nie związanych ze zmianami patologicznymi, wywołanymi na przykład przez kurz, dym, suche powietrze, klimatyzację, wiatr, zimno, intensywną pracą przy komputerze lub używanie szkieł kontaktowych (twardych bądź miękkich). 

Przeciwwskazania:

Indywidualna nadwrażliwość na chociaż jeden ze składników preparatu. 

Interakcje:

Nie używać preparatu VISMED Multi bezpośrednio w czasie podawania innych środków do oczu ponieważ może on modyfikować ich działanie.

Dawkowanie i sposób podania:

Przed pierwszym użyciem należy oderwać uszczelkę zabezpieczającą. Usunąć zatyczkę ochronną. Przechylić głowę do tyłu i umieścić pojemnik nad okiem, które ma być leczone. Przesunąć do dołu dolną powiekę za pomocą palca wskazującego jednej ręki. Nacisnąć pojemnik i jedna kropla VISMED Multi łatwo wypłynie (patrz rysunek). Jeśli nie zostało inaczej zalecone, wkropli 1 lub 2 krople VISMED Multi do worka spojówkowego oka tak często, jak to potrzebne. Po kilkukrotnym mrugnięciu roztwór zostanie rozprowadzony i uformuje przeźroczystą, długo utrzymującą się warstwę na powierzchni oka. VISMED Multi może by także używany w trakcie noszenia soczewek kontaktowych (twardych lub miękkich).

01Zdjąć uszczelkę zabezpieczającą.

 

1

 

02Zdjąć zatyczkę ochronną.

 

2

 

03Zaaplikować jedną lub dwie krople do oka.

 

3

 

04Po użyciu nałożyć z powrotem zatyczkę ochronną.

 

4

 

Ostrzeżenia specjalne i środki ostrożności: 

Nie dotykać otworu i powierzchni systemu podawania kropli oraz nie dotykać nim powierzchni oka. Nie używać preparatu VISMED Multi jeśli pojemnik jest uszkodzony. VISMED Multi może być używany do trzech miesięcy od pierwszego otwarcia. 

Przechowywać w temperaturze 2 st.C do 25 st.C! Nie używać preparatu VISMED Multi po upływie terminu ważności. Jeśli dyskomfort utrzymuje się w trakcie stosowania preparatu lub powraca po zaprzestaniu jego stosowania należy skonsultować się z lekarzem. 

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci! 

Charakterystyka i sposób działania: 

VISMED Multi zawiera hialuronian sodowy, naturalny polimer, który jest także składnikiem struktur oka. Właściwości fizyczne hialuronianu sodowego nadają preparatowi VISMED Multi właściwości wiskoelastyczne oraz właściwości zatrzymywania wody. VISMED Multi tworzy stabilną warstwę na powierzchni oka, która jest wolno usuwana w czasie mrugania. Dlatego VISMED Multi powoduje długotrwałą ulgę przy zachowaniu maksimum komfortu. Preparat jest dobrze tolerowany. Nie zawiera środków konserwujących. 

Opakowania: 

Pojemnik 10 ml, nie zawierający konserwantów, z innowacyjnym systemem dozowania.

Vismed Multi jest wyrobem medycznym. CE0123

 

Jesteśmy szwajcarską firmą farmaceutyczną z główną siedzibą w Genewie.

Zajmujemy się nowoczesnymi metodami leczenia w dziedzinie ortopedii, reumatologii i okulistyki.