Menu

Vismed

VISMED tworzy stabilną warstwę na powierzchni oka, która jest wolno usuwana w czasie mrugania

Skład:

1 ml roztworu zawiera: hialuronian sodu 1,8 mg, chlorek sodu, chlorek potasu, wodorofosforan sodu, cytrynian sodu, chlorek magnezu, chlorek wapnia, woda do iniekcji. Roztwór jest hipotoniczny. 

Wskazania:

Uczucie suchego oka oraz inne drobne dolegliwości nie związane ze zmianami patologicznymi takie jak uczucie pieczenia i zmęczenia oczu powstałe pod wpływem kurzu, dymu, suchego, ciepłego powietrza, klimatyzacji, intensywnej pracy z komputerem lub użycia soczewek kontaktowych.

Przeciwwskazania:

Indywidualna nadwrażliwość na jeden ze składników preparatu. 

Interakcje:

Nie używać preparatu VISMED bezpośrednio w czasie podawania innych środków do oczu ponieważ może on zmodyfikować ich działanie. 

Sposób użycia:

Otworzyć znajdującą się w kartoniku saszetkę zawierającą 20 minimsów. Oderwać jeden minims. Przez pokręcanie oderwać górną, spłaszczoną, końcówkę minimsa. Jeśli nie zostało inaczej zalecone wkroplić jedną lub dwie krople preparatu VISMED do worka spojówkowego oka tak często, jak to jest potrzebne. Po kilkukrotnym mrugnięciu roztwór zostanie rozprowadzony i uformuje przeźroczystą, długo utrzymującą się warstwę na powierzchni oka. VISMED może być także używany w trakcie noszenia soczewek kontaktowych (sztywnych bądź miękkich).

Ostrzeżenia specjalne i środki ostrożności: 

Po otwarciu minimsa nie dotykać jego końcówki, a także nie dotykać nim powierzchni oka. Nie używać preparatu VISMED jeżeli pojemnik jest uszkodzony. Ponieważ preparat VISMED nie zawiera środków konserwujących reszta roztworu nie zużytego bezpośrednio po otwarciu nie nadaje się do późniejszego użytku i powinna być wyrzucona. 

Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C. Nie używać po upływie terminu ważności. Jeśli dyskomfort nie ustępuje po użyciu preparatu, albo powraca po zaprzestaniu jego stosowania należy skonsultować się z lekarzem. 

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. 

Charakterystyka i sposób działania: 

VISMED zawiera hialuronian sodowy, naturalny polimer, który jest także składnikiem struktur oka. Właściwości fizyczne hialuronianu sodowego nadają preparatowi VISMED właściwości „wiskoelastyczne” oraz właściwości zatrzymywania wody. VISMED tworzy stabilną warstwę na powierzchni oka, która jest wolno usuwana w czasie mrugania. Dlatego VISMED powoduje długotrwałą ulgę przy zachowaniu maksimum komfortu . Preparat jest dobrze tolerowany. Nie zawiera środków konserwujących. 

Opakowania: 

20 minimsów po 0,3 ml.

Vismed jest wyrobem medycznym. CE 0123

 

Jesteśmy szwajcarską firmą farmaceutyczną z główną siedzibą w Genewie.

Zajmujemy się nowoczesnymi metodami leczenia w dziedzinie ortopedii, reumatologii i okulistyki.