Menu

Ost Tendon

OST Tendon - 2 % hialuronian sodowy otrzymany metodą fermentacji.

Skład:

1 ml izotonicznego roztworu zawiera 20,0 mg hialuronianu sodowego oraz chlorek sodu, wodorofosforan sodu, dwuwodorofosforan sodu, mannitol i wodę do iniekcji. 

Wskazania:

Do leczenia bólu oraz ograniczonej ruchomości w chorobach ścięgien.

Przeciwwskazania:

OST Tendon nie powinien być stosowany u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na którykolwiek ze składników.

Interakcje:

Dotychczas brak danych o niezgodności OST Tendon z innymi środkami leczniczymi podawanymi do ścięgien.

Działanie niepożądane:

Podczas leczenia przy pomocy OST Tendon mogą wystąpić miejscowe objawy uboczne, takie jak ból, uczucie ciepła, siniaki, zaczerwienienie oraz obrzęk.

Dawkowanie i sposób użycia:

Wstrzyknąć OST Tendon wokół chorego ścięgna lub do pochewki chorego ścięgna raz w tygodniu do całkowitej ilości 2 iniekcji. Możliwe jest jednoczesne leczenie kilku ścięgien. W razie potrzeby można powtarzać cykle leczenia. Zawartość i zewnętrzna powierzchnia ampułkostrzykawki OST Tendon jest jałowa tak długo, dopóki sterylne opakowanie pozostaje nieuszkodzone. Wyjąć ampułkostrzykawkę z jałowego opakowania, odkręcić osłonkę z końcówki Luer-Lok™, zamocować odpowiednią igłę (np. 25 do 27G) i zabezpieczyć ją lekko obracając. Jeśli w strzykawce znajduje się pęcherzyk powietrza, należy go usunąć przed iniekcją.

Środki ostrożności: 

Należy zachować ostrożność u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na środki lecznicze. Powinny zostać zachowane zasadnicze środki ostrożności związane z iniekcjami okołościęgnowymi i do pochewek ścięgien. Należy prawidłowo wstrzyknąć OST Tendon do pochewki ścięgna lub wokół chorego ścięgna, w razie potrzeby pod kontrolą urządzeń do obrazowania medycznego. Unikać uszkodzeń nerwów oraz iniekcji do naczyń krwionośnych! Jako, że nie ma doniesień klinicznych dotyczących stosowania hialuronianu sodowego u dzieci, kobiet w ciąży i kobiet karmiących, nie zaleca się stosowania OST Tendon w tych przypadkach. Nie stosować w razie uszkodzenia ampułkostrzykawki lub sterylnego opakowania. Każdy, niezużyty bezpośrednio po otwarciu roztwór należy wyrzucić. W przeciwnym wypadku nie można dłużej zapewnić jałowości. Przechowywać w  temperaturze 2°C–25°C! Nie używać po upływie terminu ważności wskazanego na opakowaniu! Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci! 

Właściwości i sposób działania: 

Ścięgno jest mocną i odporną strukturą włóknistej tkanki łącznej, której zadaniem jest przekazywanie sił z mięśnia do kości i stawianie oporu podczas kontrakcji mięśnia. Ścięgna mogą być otoczone przez różne struktury: włókniste pasma, pochewki maziowe, pochewki wokół ścięgnowe, kaletki ścięgnowe. Przeciążenie lub nieodpowiednie napięcie może powodować zapalenie i/lub zmiany degeneracyjne ścięgna prowadzące do bólu oraz utraty funkcji. Nawilżanie ścięgna może zmniejszyć ból, poprawić funkcję ścięgna i zmniejszyć możliwość powstawania zrostów.

Z powodu swoich nawilżających i wiskoelastycznych właściwości OST Tendon sprzyja ślizganiu się ścięgna oraz fizjologicznym procesom naprawczym. Dodatkowo, z powodu jego wielkocząsteczkowej sieci, OST Tendon hamuje swobodne przemieszczanie się komórek i cząsteczek zapalnych.

OST Tendon jest przezroczystym roztworem naturalnego i wysoko oczyszczonego hialuronianu sodowego, otrzymanego w procesie  fermentacji i wolnego od białek zwierzęcych. OST Tendon zawiera także mannitol, zmiatacz wolnych rodników, który wspomaga stabilizację łańcuchów hialuronianu sodowego. W badaniach biokompatybilności OST Tendon okazał się być szczególnie bezpieczny.

Postać i opakowanie: 

Jedna ampułkostrzykawka 40 mg /2,0 ml OST Tendon w sterylnym opakowaniu.

OST Tendon jest wyrobem medycznym. CE 0123
Wyłącznie do użytku lekarza.

 

Jesteśmy szwajcarską firmą farmaceutyczną z główną siedzibą w Genewie.

Zajmujemy się nowoczesnymi metodami leczenia w dziedzinie ortopedii, reumatologii i okulistyki.