Menu

OST

Zaprojektowany dla długotrwałej ulgi w chorobie zwyrodnieniowej stawów. 

  • 3-5 cotygodniowych iniekcji w jednym cyklu leczenia
  • OST zapewnia długotrwałą ulgę w bólu oraz poprawę funkcji stawu w chorobie zwyrodnieniowej kolana przy doskonałej tolerancji
  • U pacjentów cierpiących na chorobę zwyrodnieniową biodra cykl 3 iniekcji w odstępach tygodniowych okazał się być skuteczny, zmniejszając ból na ponad 12 miesięcy w porównaniu z lidokainą
  • U pacjentów z zaawansowaną chorobą zwyrodnieniową stawu barkowego, którzy albo nie zostali zakwalifikowani, albo ich stan nie pozwalał na wymianę stawu, terapia przy pomocy OST spowodowała zmniejszenie bólu i poprawę funkcji stawu


OST jest nowoczesnym preparatem, który został opracowany specjalnie do leczenia osteoarthritis. Jest to roztwór hialuronianu sodowego podawany dostawowo w cyklu 3 do 5 iniekcji, w odstępach jednego tygodnia każda.

Masa cząsteczkowa hialuronianu w preparacie OST została dokładnie dobrana w celu stworzenia optymalnego profilu terapeutycznego.

Korzystne efekty działania OST uwidaczniają się stopniowo podczas cyklu iniekcji i utrzymują się przez kilka miesięcy. Po cyklu pięciu iniekcji, wyraźna poprawa może utrzymywać się do dwunastu miesięcy, licząc od ostatniej iniekcji.

Funkcje hialuronianu

Hialuronian nadaje płynowi stawowemu jego charakterystyczne wiskoelastyczne właściwości, umożliwiając mu działanie jako smar, amortyzator wstrząsów i filtr kontrolujący ruchy komórek i dużych cząsteczek wewnątrz stawu. Tworzy powłokę na całej wewnętrznej powierzchni stawu, która działa jako wiskoelastyczna osłona powierzchni chrząstki stawowej i maziówki ochraniając te struktury przed mechanicznym uszkodzeniem. Co więcej, chroni chrząstkę i maziówkę przed działaniem wolnych rodników i innych czynników zapalnych.

Hialuronian tworzy „podstawę” dla agregatów proteoglikanowych, które są niezbędne dla strukturalnej i funkcjonalnej integralności chrząstki stawowej.

Proces chorobowy

Zdrowy staw maziówkowy znajduje się w stanie równowagi lub homeostazy. Hialuronian jest w przestrzeni stawowej ciągle wymieniany, lecz jego stężenie i masa cząsteczkowa pozostają stałe. W osteoarthritis homeostaza jest zaburzona i hialuronian w przestrzeni stawowej ulega depolimeryzacji i fragmentacji.

  • Płyn maziowy staje się mniej lepki, a jego właściwości smarujące, amortyzatora wstrząsów i filtrujące ulegają osłabieniu.
  • Powłoka hialuronianu pokrywająca powierzchnie stawowe ulega degradacji, pozostawiając chrząstkę i maziówkę w ekspozycji na mechaniczne i zapalne uszkodzenia.
  • Maziówka staje się zapalna. W rezultacie staje się bardziej przepuszczalna dla mediatorów reakcji zapalenia, które wówczas są w stanie przedostać się do stawu w zwiększonej ilości.
  • Chrząstka stawowa jest stopniowo niszczona.

Działanie hialuronianu

 

Egzogenny hialuronian przywraca równowagę maziówki


Podanie egzogennego hialuronianu podnosi lepkość płynu maziowego, przywraca jego właściwości smarujące, amortyzatora wstrząsów i filtrujące.
Ponadto przywraca ochronną powłokę z hialuronianu na wewnętrznej powierzchni stawu i przyspiesza proces usuwania wolnych rodników.
W rezultacie tych zmian, stan zapalny maziówki ulega zmniejszeniu. Następuje także zmniejszenie bólu będące rezultatem maskowania receptorów bodźców urazowych.
Bezpośrednich efektów, jakie przynosi egzogenny hialuronian, nie można przełożyć na otrzymywaną długotrwałą poprawę gdyż każda pojedyncza dawka jest eliminowana ze stawu po upływie kilku dni. Okazuje się, że poprzez bezpośredni efekt, egzogenny hialuronian przywraca zdolność stawu do produkcji jego własnego hialuronianu, przywracając stan homeostazy, który utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Charakterystyka Ost

Ost jest wskazany do leczenia bólu i ograniczonej ruchomości spowodowanych zwyrodnieniowymi oraz urazowymi zmianami w stawie kolanowym oraz innych stawach.
Hialuronian w preparacie OST jest produkowany metodą fermentacji bakteryjnej i jest wysoko oczyszczony. Hialuronian pochodzenia bakteryjnego zawiera mniej zanieczyszczeń od hialuronianu izolowanego z tkanek zwierzęcych. W szczególności, w tak otrzymywanym hialuronianie istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia prozapalnych mediatorów. W związku z tym ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest bardzo małe.

OST jest sterylnym, izotonicznym roztworem hialuronianu.

Ost jest wyrobem medycznym. CE 0123
Wyłącznie do użytku lekarza.

 

Jesteśmy szwajcarską firmą farmaceutyczną z główną siedzibą w Genewie.

Zajmujemy się nowoczesnymi metodami leczenia w dziedzinie ortopedii, reumatologii i okulistyki.