Menu

Vismed Light

VISMED Light – nawilżające krople do oczu - 0,1% hialuronian sodowy pochodzenia fermentacyjnego.

Skład:

1 ml roztworu zawiera: 1 mg hialuronianu sodu, chlorek sodowy, wodorofosforan dwusodowy, dwuwodorofosforan sodowy, wodę oczyszczoną, wersenian dwusodowy i polyheksanid jako konserwanty. 

Wskazania:

Do nawilżania oczu w przypadku uczucia suchego oka, pieczenia, zmęczenia oczu oraz innych drobnych dolegliwości nie związanych ze zmianami patologicznymi, wywołanymi na przykład przez kurz, dym, suche powietrze, klimatyzację, wiatr, zimno, intensywną pracą przy komputerze, używanie szkieł kontaktowych. 

Przeciwwskazania:

Indywidualna nadwrażliwość na chociaż jeden ze składników preparatu. 

Interakcje:

Nie używać preparatu VISMED Light bezpośrednio w czasie podawania innych środków do oczu ponieważ może on modyfikować ich działanie.  

Sposób użycia:

Przed pierwszym użyciem dokręcić mocno nakrętkę pojemnika zgodnie ze wskazówkami zegara, kolec w nakrętce przedziurawi końcówkę pojemnika. Odkręcić nakrętkę i umieścić pojemnik nad okiem, pod niewielkim naciskiem VISMED Light łatwo wypłynie z pojemnika. Jeśli nie zostało inaczej zalecone wkroplić jedną lub dwie krople do worka spojówkowego oka tak często, jak to potrzebne. Po kilkukrotnym mrugnięciu roztwór zostanie rozprowadzony i uformuje przeźroczystą, długo utrzymującą się warstwę na powierzchni oka. VISMED Light może być także używany w trakcie noszenia soczewek kontaktowych (twardych lub miękkich). Roztwór z otwartego pojemnika może być używany do trzech miesięcy.

Ostrzeżenia specjalne i środki ostrożności: 

Nie dotykać końcówki otwartego pojemnika i nie dotykać nią powierzchni oka. Nie używać preparatu VISMED Light jeśli pojemnik jest uszkodzony. Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C! Nie używać preparatu VISMED Light po upływie daty ważności. Jeśli dyskomfort utrzymuje się w trakcie stosowania preparatu lub powraca po zaprzestaniu jego stosowania należy skonsultować się z lekarzem. 

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci! 

Charakterystyka i sposób działania: 

VISMED Light zawiera hialuronian sodowy, naturalny polimer, który jest także składnikiem struktur oka. Właściwości fizyczne hialuronianu sodowego nadają preparatowi VISMED Light właściwości wiskoelastyczne oraz właściwości zatrzymywania wody. VISMED Light tworzy stabilną warstwę na powierzchni oka, która jest wolno usuwana w czasie mrugania. Dlatego VISMED Light powoduje długotrwałą ulgę przy zachowaniu maksimum komfortu. Preparat jest dobrze tolerowany. Specjalny dobór konserwantów w preparacie VISMED Light gwarantuje jałowość roztworu przez trzy miesiące od otwarcia pojemnika. 

Opakowania: 

Pojemnik 15 ml.

Vismed Light jest wyrobem medycznym. CE 0123

 

Jesteśmy szwajcarską firmą farmaceutyczną z główną siedzibą w Genewie.

Zajmujemy się nowoczesnymi metodami leczenia w dziedzinie ortopedii, reumatologii i okulistyki.