Menu

Vismed Gel

Sterylny, wolny od konserwantów hydrożel do długotrwałego nawilżania oczu

Skład:

1 ml roztworu zawiera: 3 mg hialuronianu sodowego, chlorek sodowy, chlorek potasowy, wodorofosforan dwusodowy, cytrynian sodowy, chlorek magnezowy, chlorek wapniowy oraz wodę do iniekcji. Roztwór jest hipotoniczny.

Wskazania:

Do długotrwałego nawilżania oczu w przypadku uczucia suchego oka, pieczenia, zmęczenia oczu oraz innych drobnych dolegliwości nie związanych ze zmianami patologicznymi, wywołanymi na przykład przez kurz, dym, suche powietrze, klimatyzację, wiatr, zimno, intensywną pracą przy komputerze, używanie szkieł kontaktowych lub okulistyczne metody testowe. 

Przeciwwskazania:

Indywidualna nadwrażliwość na chociaż jeden ze składników preparatu. 

Interakcje:

Nie używać preparatu VISMED Gel bezpośrednio w czasie podawania innych środków do oczu ponieważ może on modyfikować ich działanie.

Sposób użycia:

Oderwać końcówkę minimsa przez pokręcanie i umieścić jego zakończenie nad okiem, pod niewielkim naciskiem Vismed Gel łatwo wypłynie z minimsa. Jeśli nie zostało inaczej zalecone wkroplić jedną lub dwie krople preparatu Vismed Gel do worka spojówkowego oka tak często, jak jest to potrzebne. Po kilkukrotnym mrugnięciu roztwór zostanie rozprowadzony i uformuje przeźroczystą, długo utrzymującą się warstwę na powierzchni oka. VISMED Gel może być także używany w trakcie noszenia soczewek kontaktowych (twardych bądź miękkich). 

Ostrzeżenia specjalne i środki ostrożności: 

Po otwarciu minimsa nie dotykać jego końcówki, a także nie dotykać nim powierzchni oka. Nie używać preparatu VISMED Gel jeżeli pojemnik jest uszkodzony. Ponieważ preparat VISMED Gel nie zawiera środków konserwujących reszta roztworu nie zużytego bezpośrednio po otwarciu nie nadaje się do późniejszego użytku i powinna być wyrzucona. 

Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C! Nie używać po upływie terminie ważności. Jeśli dyskomfort nie ustępuje po użyciu preparatu, albo powraca po zaprzestaniu jego stosowania należy skonsultować się z lekarzem. 

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci! 

Charakterystyka i sposób działania: 

VISMED Gel zawiera hialuronian sodowy, naturalny polimer, który jest także składnikiem struktur oka. Właściwości fizyczne hialuronianu sodowego nadają preparatowi VISMED Gel właściwości wiskoelastyczne oraz właściwości zatrzymywania wody. VISMED Gel tworzy stabilną warstwę na powierzchni oka, która jest wolno usuwana w czasie mrugania. Dlatego VISMED Gel powoduje długotrwałą ulgę przy zachowaniu maksimum komfortu . Preparat jest dobrze tolerowany. Nie zawiera środków konserwujących.

Opakowania: 

20 minimsów po 0,45 ml.

Vismed Gel jest wyrobem medycznym. CE 0123

 

Jesteśmy szwajcarską firmą farmaceutyczną z główną siedzibą w Genewie.

Zajmujemy się nowoczesnymi metodami leczenia w dziedzinie ortopedii, reumatologii i okulistyki.